Pihenőhely a virtuális világban – online lelkisegély

2010. február 06., címkék: telefon-lelkigondozás, lelkigondozói kézpés, révész jánosné, Háttér

„A tapasztalat szerint egyre nagyobb az igény az esti, ingyenesen elérhető ügyeletre” – mondja Révész Jánosné, a Telefon-lelkigondozás missziós lelkésze. Sok embernek a napközbeni rohanás és munka mellett nem jut ideje gondolkozni a nehézségein – az esti-éjjeli órákban viszont hatványozottan rohanhatják meg gyötrő kérdései. Fontos lenne, hogy ilyenkor ott legyen valaki, akinek felteheti kérdéseit. Ezt felismerve hívták életre az internetes lelkigondozás intézményét.

Lelkigondozás a világhálón – segíts!

2010. február 03., címkék: missziói központ (rmk), lelkigondozói kézpés, internetes lelkigondozás, Hírek

A Református Missziói Központ és a Gyökössy Endre Lelkigondozó- és Szupervíziós Intézet negyvenórás internetes lelkigondozói alapképzésének második turnusát indítja el. Szeretettel várnak olyan felnőtt, jó önismerettel rendelkező, empatikus egyháztagokat, akik készek szabadidejükben szerető odafigyeléssel segíteni a hozzájuk fordulóknak.